יום ראשון, 17 באוקטובר 2010

מבחן אמיר או מבחן אמי"ר ?


מבחן אמיר בנוי משלושה פרקים באנגלית, שכל אחד מהם דומה לפרקי האנגלי במבחן פסיכומטרי. דומה, אך לא זהה. במבחן אמיר יש 27 שאלות בעוד בפרקי האנגלית במבחן הפסיכומטרי שי 29 שאלות. ההבדל נראה אולי זניח אך מספר השאלות משפיע גם על ניהול הזמן במהלך המבחן, וגם על רמת השאלות. כאשר יש פחות שאלות בפרק, רמת השאלות מעט יותר גבוהה וזה משנה מעט את האיזון של המבחן.
כאשר אתם מתכוונים ללמוד אל מבחן אמיר, כדאי שתתרגלו מבחנים שבנויים כמו הפרקים במבחן אמיר, ולא להתפשר על פרקי פסיכומטרי שדומים להם.  ספרי אמיר תוכלו למצוא ברשת - תריצו חיפוש בגוגל, וגם בחנויות הספרים השונות - סטימצקי, צומת ספרים וחנויות אחרות.
ספר חשוב נוסף להכנה אל מבחן אמיר הוא מילון. מילון הכנה של מבחן אמיר מכיל את המילים החשובות ביותר למבחן. אלו מילים שחוזרות על עצמן במבחנים, ושהסבירות שהן תופענה היא הגבוהה ביותר. מכיוון שפרקי האנגלית שמרכיבים את מבחן אמיר בנויים בתבנית די קבועה (השלמת משפטים, ניסוח מחדש והבנת הנקרא) יש מילים שחוזרות על עצמן לא מעט במבחנים, ואלו הן המילים שמופיעות במילון וחשוב ללמוד אותן.
אז מה אמרנו - ספר תרגול לקראת מבחן אמיר, מבחני אמיר לתרגול (סימולציות) שבנויים בדיוק כמו במבחן (ולא פרקי אנגלית מתוך ספרי פסיכומטרי או מתוך ספרים אחרים של בגרות למשל), ואחרון חביב - מילון.
עכשיו אתם מוכנים!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה